Elmali Köyü
Kizilkaya Ailesinden - Rahmetli Kamil Kizilkayanin Esi Cevriye Kizilkaya 08.01.2010 Hakkin Rahmetine Kavusmusdur - www.elmali.org Olarak Allahdan Rahmet Ailesinede Sabirlar Dileriz ----- Yeni Ziyaretci Defteri eklendi - Yazilarinizi bekleriz

Anasayfa Muhsin YaziciogluElmali Köyü Tarih Aileler Resimler Videolar DuyurularCanli SohbetZiyaretci Defteri Köse Yazilari Kültür Sanat Türkülerimiz Sivas Sofrasi BaglantilarIletisim

           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

                                                                     YENİ BİR MİLLET OLUŞUYOR

      Yazımızın başlığında da ifade ettiğimiz gibi AKP Kürt meselesini halletmek ve çözme gayretinde olurken, belki bilmeyerek belki de istemeden Yeni bir                   Millet yaratma aşamasına doludizgin gitmektedir.

      Her Türk Milliyetçisi gibi bende isyan ettim, kızdım bağırdım çağırdım. Olmaz dedik, şu dedik bu dedik, fakat insan uzun uzun düşününce aklına hep                      şu soru geliyor. Bu mesele bir şekilde çözülmesi lazım. Bu süreçte CHP ve MHP den tekinin haricinde bu konunun çözümü için herhangi bir çözüm                      önerisi yok.                                                                                                                                                                                                                                                                         Parti olarak BBP'nin bir programı var, doğru ya da yanlış o tartışılır.                                                                                                                                                                        Eğer AKP bu süreci çok iyi değerlendirir ve Kürt sorununu Türk Devletinin kurucu unsuru olan Türkleri ikna edici, Kürtlerinde kabul edeceği bir sonuca                  ulaşırsa ki o zaman Türkiye hakikaten milleti ile devleti ile Ortadoğu’nun güçlü bir ülkesi olur.

      Örneğin tamamen yeni bir anayasa ile bütün Demokratik hakların Din ve Vicdan ifade özgürlüğü yeni bir ceza hukuku bunlarla beraber Türk kimliğinin                  yeniden ifade edildiği bir anayasa Türk diye Türkmen'e, Kürde, Çerkez'e, Avşar'a, Laza, Yörüğe, Manava denilse bundan kim rahatsız olur diye                                 düşünüyorum.

      Şunu da tespit etmek lazım ben şu bu demiyorum, dediğim şu eğer bu konuşulanlardan yaygaradan sonra bir çözüm olmazsa AKP girdiği bu süreçte                  Ülkeyi kesin ve kesin iç savaşa sürükler.

      Bunun için tohumlar hazır sadece yeşermeyi bekliyor. PKK Terörü yoğun, işsizlik, zamlar, eğitim sisteminin zaafları, yüksek vergiler, polisiye olaylar,                      sağlık sektörünün olmayışı, Adalet sisteminin doğru işlememesi, sosyal adaletin hiç olmaması, yanlış din anlayışı, şeyhler, cemaatler, zengin fakir                      arasındaki makasın giderek açılması, milli hassasiyetlerin törpülenmesi…

      Açılımlar adı altında devletin kurucu Türk unsurunu ihmal ve hiçe saymak hatta hor görmek aşağılamak devletin ciddi kurumlarını toplum nezdinde                        örneğin TSK yi küçük düşürmek aşağılamak ve ülkedeki olumsuzlukların hepsini bu kurumların üzerine atmak mutlu etmeyecektir.

      Etnik Milliyetçilik yapanlara demokrasi adına hoşgörü adına alkışlarken ülkenin geleceğinden kaygı duyanları da vatanseverleri de ırkçılıkla itham                          etmek doğru bir davranış değildir.

      Kürt açılımı adı altında Kürtçe vaazlar Kürtçe mitingler düzenleyenlere karşı Ülkenin Milli hassasiyeti gülcü bölgeleri olan sahil kentleri ve bazı büyük                     şehirlerde kendi insanlarımızı kamplaşmalara sürüklemesi muhtemeldir.

      Son zamanlarda bilmiyorum farkında mısınız? Herkes herkese her karsılaştığı her yerde, her mekânda. hatta ve hatta camilerde dahi kimin hangi                         etnik guruba mensup olduğunu sormakta. İşte Kürt Açılımının yan etkileri ya da yankıları diyebiliriz buna.

      Hep ayni Hikâye biz bin yıldır beraber yaşıyoruz kız aldık kız verdik falan filan…                                                                                                                                                    Siz zaten söze böyle başlayınca bölünme kafalarda oluşmuş demektir.                                                                                                                                                                Sadece fiili bir beklenti içerisine girmişsiniz demektir.                                                                                                                                                                                               İşte bunun da tohumları her geçen gün daha çok yeşermektedir. İnanın sadece bir kıvılcım ile ateşlenmeyi beklememektedir.

      Bunun ispati son zamanlarda yapılan toplumların ortak merasimlerinde açığa çıkmaktadır. Düğünlerde sünnet törenlerinde sendikal çalışmalarında                    ve cenaze merasimlerinde ayan beyan ortaya çıkmaktadır.

      Merak ediyorum bizim bu gördüğümüz yalın gerçekleri nasıl olurda Toplum mühendisleri görmez veyahut görmemezlikten gelirler?                                                   Bu toplumdaki ayrışmanın, kin ve nefretin, ana sebebi İssizlik fuhuş ve adı Türk olup ta bir Türlü Türk olamayan gayri TÜRK basınıdır.                                                Belki birçok ülküdaşımız bu yazıyı fazla abartılı bulabilirler, ama maalesef gidişat çok hızlı bir şekilde bu istikamette ilerlemektedir.                                                      Yani acilen bir çözüm bulunmazsa iç savaş kaçınılmaz olacaktır.                                                                                                                                                                         Beklide Başbakanda bu gerçekler ışığında iç savaşı engellemek arzusu ile bu açılımlara başlamış olabilir diye de düşünmek istiyorum.

      Tanrı Türkü Korusun Ve Çoğaltsın

      Muharrem Kızılkaya