Elmali Köyü

Anasayfa Muhsin YaziciogluElmali Köyü Tarih Aileler Resimler Videolar DuyurularCanli SohbetZiyaretci Defteri Köse Yazilari Kültür Sanat Türkülerimiz Sivas Sofrasi BaglantilarIletisim

 

     Yazicioglu icin yeni komisyon kuruluyor                                                                                                                                                    03 Subat 2010             

     TBMM Genel Kurulunda, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili      yeniden araştırma komisyonu kurulması kararlaştırıldı. Teklif Köylü'den geldi.

     TBMM Genel Kurulunda, daha önce kurulan Araştırma Komisyonunun Başkanı Hakkı Köylü'nün talebi doğrultusunda, yeni bir komisyon oluşturulması                görüşüldü.

     Köylü'nün talebinde, komisyonun 4 aylık çalışma süresinde yaptığı 12 toplantıda 95 kişinin bilgi ve görüşüne başvurulduğu, konuyla ilgili 172 yazışma              ile olay yerinde inceleme yapıldığı belirtildi. Talepte, Komisyonun çalışma süresi tamamlandıktan sonra kaza kırım raporunun yayımlandığı, bu                         nedenle rapor üzerinde inceleme yapılamadığı kaydedildi.

     Köylü'nün talebi üzerine söz alan Eskişehir Bağımsız Milletvekili Tayfun İçli, daha önce kurulan komisyonun görevini layıkıyla yerine getirmediğini                       savunarak, Köylü'nün yeni bir Komisyon kurulmasına yönelik talebinin, İçtüzüğe aykırı olduğunu ileri sürdü.

     İçli, Kaza Kırım Raporunu hazırlayan kurul üyelerinin konunun uzmanı olmadığını, tarafsız bir rapor hazırlanmadığını iddia etti.

     İzmir Bağımsız Milletvekili Harun Öztürk de çalışma süresini tamamlayan Komisyonun, şimdiye kadar yaptığı çalışmalar doğrultusunda nihai bir rapor      hazırlayıp Genel Kurula sunması gerektiğini belirterek, bu rapor doğrultusunda yapılacak görüşmeler sonucunda yeni bir komisyon kurulup                                  kurulmayacağına karar verilmesi gerektiğini söyledi.

    ''İDDİALARI ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL''                                                                                                                                                 

     Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kaza Tetkik Kurulunca hazırlanan raporun bir nüshasının Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığına gönderildiğini                    bildirdi.

     ''Kaza inceleme raporunun geç tamamlandığı, kazanın yeterince incelenmediği, Kurulun yanlış oluşturulduğuna'' ilişkin iddiaların gerçeği                                        yansıtmadığını kaydeden Yıldırım, ''Herhangi bir kaza sonucu oluşturulan Kaza Tetkik Komisyonu nasıl oluşturuluyorsa, bu da aynı şekilde, aynı kanun      doğrultusunda oluşturuldu. Gerek bu kaza, gerekse önceki kazalardaki komisyonların oluşum şekli aynıdır. Raporun 9 ayda tamamlanmasına yönelik                 eleştiriler de yersizdir. Raporun hazırlanmasına ilişkin herhangi bir süre sınırlandırması söz konusu değildir. Bazı ülkelerde kaza raporlarının      hazırlanması 3-4 yıl sürmektedir'' diye konuştu.

    Yıldırım, Amsterdam'da meydana gelen uçak kazasıyla ilgili raporun halen tamamlanamadığını, Hollanda makamlarının çalışmalarını sürdürdüğünü      anımsattı.

    Meclis Araştırma Komisyonunun yeni bir Komisyon oluşturma talebinde bulunduğuna değinen Yıldırım, şöyle devam etti:

     ''Düşen hava aracına ait bütün parçalar, Almanya'da incelendi. Helikopter'in motoru İngiltere'de Rolls-Royce fabrikasında sökülüp tetkik edilmiştir. ELT      cihazı, ABD'de incelendi ve tespitler yapıldı. Yağ, yakıt, hidrolik örnekleri ise İngiltere'de, ABD'de incelendi. Ses kayıtları, radar uçuş planları da                        incelendi. 400 sayfanın üzerinde bir rapor hazırlandı. Raporla ilgili iddiaları anlamak mümkün değil.'' 

     Görüşmelerin tamamlanmasının ardından yapılan oylama sonucu, eski BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter                            kazası ve kurtarma çalışmalarının tüm yönleriyle araştırılarak benzer durumların yaşanmaması için alınması gereken önlemlerin belirlenmesi             amacıyla yeni bir Araştırma Komisyonu kuruldu.                                                                                                                                                                                                                                               

                                      Yazicioglu ile ilgili Haberler

BBP´ye göre Yazicioglu kazasinin
raporlari uydurma
 

Yazicioglu´nun Mahmut Hoca´ya vasiyeti   
      
Yazicioglu´nun son kanun teklifi mecliste

Yazicioglu´nun evrak cantasi "sir" oldu

Yazicioglu´nun kanun teklifi alt komisyonda

Yazicioglu kazasina CHP´nin raporu

BBP Helikopter kazasini yargiya tasiyor
                                                                       Artik tek SMS ile hayat kurtulacak

Yazicioglu için yeni komisyon kuruluyor

BBP Bakan Yildirim´i makmeye verecek