Elmali Köyü

Anasayfa Muhsin YaziciogluElmali Köyü Tarih Aileler Resimler Videolar DuyurularCanli SohbetZiyaretci Defteri Köse Yazilari Kültür Sanat Türkülerimiz Sivas Sofrasi BaglantilarIletisim

 

    Artik tek SMS´ile hayat kurtulacak                                                                                                                                                                      31 Ocak 2010             

     Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişi ile Uludağ'da donarak hayatını kaybeden Ümit Özgen'in cansız bedenlerinin saatler sonra                     bulunması GSM şirketlerini harekete geçirdi. Tek mesajla hayat kurtaran sistem geliştirildi.

     Bir SMS çek hayatın kurtulsun... Üst üste gelen kazalardan sonra yaşanan can kayıpları GSM şirketlerini harekete geçirdi. Helikopter kazasında ölen                     Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişi ile Uludağ'da donarak hayatını kaybeden Ümit Özgen'in cansız bedenlerinin saatler sonra bulunması GSM                   şirketlerini harekete geçirdi. Devreye sokulan sistemle kaybolan kişinin nerede olduğunu öğrenmesi ve yetkililere bildirmesi için bir kısa mesaj                        göndermesi yeterli olacak...

     Tam bir yıl önce yaşanan iki üzücü olayda, yerleri geç tespit edildiği için 7 kişi hayatını kaybetti. İlk olarak 20 Ocak 2009'da Uludağ'da 21 yaşındaki                 Ümit Özgen snowboard yaparken kayboldu. Durumu telefonla anlattığı arkadaşları jandarmaya haber verdi. Kaybolan gencin yerini belirlemek için       jandarma GSM firmasını aradı. Firma, savcılığa müracaat edilmesini isteyince Ümit, saatler sonra donmuş olarak bulundu.

     İkinci olay ise 27 Mart 2009'da Kahramanmaraş'ta yaşandı. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopter düştü.                          Helikopterde bulunan İHA muhabiri İsmail Güneş, cep telefonuyla yakınlarını ve çalıştığı ajansı aradıktan sonra 112 Acil Servis ile tam 20 dakika                      konuştu. 5 kişiye mezar olan helikopterin enkazı tam 117 saat sonra bulundu.

     HARİTA BİLE GÖNDERİLİYOR: Bu acı olayların ardından GSM şirketleri de harekete geçti. Tek bir kısa mesajla hayat kurtaran sistem geliştirildi.                   Kaybolan kişinin yerinin tespit edilebilmesi için cep telefonundan ‘ACİL’ ya da ‘NEREDEYİM’ yazıp 7777 veya 2222'ye mesaj göndermesi yeterli oluyor.

     2 SMS ya da 4 kontöre mal olan uygulama hattınızda o anda kontör olmasa da çalışıyor. Saniyeler içinde gelen cevap mesajında bulunduğunuz yer                      ayrıntılı bir şekilde veriliyor. En yakında bulunan polis merkezi, jandarma karakolu ve hastanenin telefonu, uzaklığı da aktarılıyor. Hatta bölge haritası                     bile   gönderiliyor.

     HANGİ BİLGİLER GELİYOR?

    BULUNDUĞUNUZ BÖLGE: Ankara, Çankaya, Kazım Özalp Mah, Nene Hatun Caddesi.

     COĞRAFİ KONUMUNUZ: 39 derece 53 dakika 33 saniye kuzey, 32 derece 52 dakika 10 saniye doğu.

    SİZE EN YAKIN NOKTALAR: Emniyet Müdürlüğü Hassas Koruma Şubesi 1.5 kilometre, ABC Çocuk Kliniği 227 metre (0312 4283055)

    POLİS İMDAT: 155, JANDARMA 156, SAHİL GÜVENLİK 158, HIZIR ACİL 112, İTFAİYE 110.

     Seckin Ergün´ün Haberi                                                                                                                                                                                                                                                       

                                      Yazicioglu ile ilgili Haberler

BBP´ye göre Yazicioglu kazasinin
raporlari uydurma
 

Yazicioglu´nun Mahmut Hoca´ya vasiyeti   
      
Yazicioglu´nun son kanun teklifi mecliste

Yazicioglu´nun evrak cantasi "sir" oldu

Yazicioglu´nun kanun teklifi alt komisyonda

Yazicioglu kazasina CHP´nin raporu

BBP Helikopter kazasini yargiya tasiyor
                                                                       Artik tek SMS ile hayat kurtulacak

Yazicioglu için yeni komisyon kuruluyor

BBP Bakan Yildirim´i makmeye verecek