Elmali Köyü

Anasayfa Muhsin YaziciogluElmali Köyü Tarih Aileler Resimler Videolar DuyurularCanli SohbetZiyaretci Defteri Köse Yazilari Kültür Sanat Türkülerimiz Sivas Sofrasi BaglantilarIletisim

 

     Yazicioglu´nun kazasina CHP´nin raporu                                                                                                                                                16 Ocak 2010    

    BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasını araştıran meclis komisyonunun taslak       değerlendirme raporuna CHP'den karşı rapor geldi. CHP, kaza ile ilgili zehir zemberek bir rapor hazırladı.

     CHP’nin bilişim ve teknoloji uzmanı Adana Milletvekili Tacidar Seyhan tarafından kaleme alınan yazıda, Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel                      Müdürlüğü sorumluluklarını yerine getirmemekle suçlandı. İşte CHP’lilerin hazırladığı rapordan başlıklar:

     Kaza Kırım Kurulu doğru ve mevzuata uygun oluşturulmamıştır. Mevzuat açık şekilde eğer küçük bir kaza ise kurul 3 kişiden, büyük ise 10 kişiden                          oluşur demektedir.

     Kanun, ölü var ve hava aracı kırıma uğramışsa olayı büyük kaza olarak tarif etmektedir. Bakan Binali Yıldırım, kanuna aykırı şekilde bu kazayı küçük bir                  olay olarak görmüş, kurulu 3 kişiden oluşturmuştur.

     Kurul üyeleri etkin ve ehil değildir. Kanun, kurulun kaza araştırmaları konusunda eğitim almış pilot, bakım uzmanı, uçak elektronik mühendisi,                                meteoroloji mühendisi gibi kişilerden oluşmasını emretmektedir.

     Olayla ilgili kurulun başkanı kimyager, biri emekli pilot diğeri ise teknisyendir. Hiçbirin bu tip kazaları araştırma ve inceleme yetkisi yoktur.”

     Ağaçlık alanda uçulması nedeniyle zemin tam beyaz değildir. Sürekli sis içinde gidilmemiştir. Bu şartlar düşünüldüğünde vertigo (his yanılması)                           oluşmasının mümkün olmadığı değerlendirilmelidir.

     Kaza kırım raporunda pilotun kaza esnasında telefonla konuştuğu bunun dikkatsizliğe sebep olmasıyla çarpmanın meydana geldiği belirtilmiştir. Bu                   husus doğru değildir. Telefon dökümlerinden görüşmenin çarpmadan 10 dakika önce olduğu anlaşılmaktadır.
     Kayseri Valisi’nin Yazıcıoğlu’nun ayağının kırık olduğu hastaneye sevk edildikleri şeklindeki açıklamasıyla ilgili, Kahramanmaraş Valisi’nin yanlış                          istihbarat verilmesini araştırmak üzere İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talebi hala karşılanmamıştır.                                                                                                            Şebnem Hoşgör'ün haberi                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

                                      Yazicioglu ile ilgili Haberler

BBP´ye göre Yazicioglu kazasinin
raporlari uydurma
 

Yazicioglu´nun Mahmut Hoca´ya vasiyeti   
      
Yazicioglu´nun son kanun teklifi mecliste

Yazicioglu´nun evrak cantasi "sir" oldu

Yazicioglu´nun kanun teklifi alt komisyonda

Yazicioglu kazasina CHP´nin raporu

BBP Helikopter kazasini yargiya tasiyor
                                                                       Artik tek SMS ile hayat kurtulacak

Yazicioglu için yeni komisyon kuruluyor

BBP Bakan Yildirim´i makmeye verecek