Elmali Köyü

Anasayfa Muhsin YaziciogluElmali Köyü Tarih Aileler Resimler Videolar DuyurularCanli SohbetZiyaretci Defteri Köse Yazilari Kültür Sanat Türkülerimiz Sivas Sofrasi BaglantilarIletisim

 

     Yazicioglu´nun kanun teklifi alt komisyonda                                                                                                                                               13 Ocak 2010    

     Helikopter kazasında hayatını kaybeden eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun verdiği son kanun teklifi TBMM İçişleri                 Komisyonunda alt komisyona sevk edildi.

     Helikopter kazasında hayatını kaybeden eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, 18 Şubat 2009'da Meclis Başkanlığına sunduğu, özel                              güvenlik hizmetleri ile ilgili kanun teklifi, TBMM İçişleri Komisyonunda alt komisyona sevk edildi.

     AK Parti Tekirdağ Milletvekili Tevfik Ziyaeddin Akbulut başkanlığında toplanan TBMM İçişleri Komisyonunda, Yazıcıoğlu'nun, ''Özel Güvenlik                                      Hizmetlerine Dair Kanunun, 11. ve 14. Maddesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'' görüşüldü.

     Toplantıya katılan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, özel güvenlik sektöründe çalışan binlerce kişinin, 5 yıl aralıklarla yeniden eğitim almak ve aynı                       işlemleri yaptırmak zorunda kaldığını söyledi. Bu durumun sektörde çalışanları mağdur ettiğini belirten Topçu, Yazıcıoğlu'nun teklifi ile bu kişilerin                         gerekli işlemlerden bir kereye mahsus geçebileceğini kaydetti.

     Özel Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı Harun Bozkurt da Türkiye'de şimdiye kadar 930 bin kişinin özel güvenlik sınavına girdiğini, bunlardan 554                         binin sertifika aldığını, şu an 197 bin 498 kişinin çalıştığını söyledi. Sektörün gün geçtikçe büyüdüğünü belirten Bozkurt, Türkiye'de bin 124 özel                              güvenlik şirketi ile 684 özel güvenlik eğitim kurumu bulunduğunu ifade etti. Bozkurt, konunun daha kapsamlı şekilde ele alınması için teklifin alt                            komisyona sevk edilmesini önerdi.

     MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir ise özel güvenlik teşkilatının, genel zabıtaya önemli faydaları olduğunu dile getirdi. Hasan Özdemir,                               havaalanları, köprüler gibi sabit alanlarda ve yakın koruma işlerinde, güvenlik görevlilerine çalışma zemini oluşturulabileceğini söyledi. Özdemir,                          sektörde eğitim ve çalışanların özlük hakları ile ilgili önemli eksikler bulunduğuna dikkati çekti.

     CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel de özel güvenlik görevlilerinin eğitiminde ciddi aksaklıklar olduğunu, bunun giderilmesi gerektiğini ifade etti.                          Sektörle ilgili eğitim kurumlarında, eğitime katılımın düşük olduğunu belirten Güvel, denetimin artırılması gerektiğini vurguladı.

     AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, özel güvenlik görevlilerinin çok düşük maaşlarla çalıştırıldıklarına işaret etti. Kıyıklık, bir alt komisyon                        oluşturulması ve sektörle ilgili kişilerin dinlenerek sorunların daha iyi tespit edilmesi gerektiğini kaydetti.

     Konuşmaların ardından, kanun teklifi alt komisyona sevk edildi.

     Kanun teklifi, özel güvenlik görevlilerinin, her 5 yılda bir, yeniden eğitim ve çalışma ruhsatı alma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Böylece özel                                güvenlik görevlilerinin masrafsız ve süresiz, kolay çalışmasının sağlanması amaçlanıyor.                                                                                                                          

                                      Yazicioglu ile ilgili Haberler

BBP´ye göre Yazicioglu kazasinin
raporlari uydurma
 

Yazicioglu´nun Mahmut Hoca´ya vasiyeti   
      
Yazicioglu´nun son kanun teklifi mecliste

Yazicioglu´nun evrak cantasi "sir" oldu

Yazicioglu´nun kanun teklifi alt komisyonda

Yazicioglu kazasina CHP´nin raporu

BBP Helikopter kazasini yargiya tasiyor
                                                                       Artik tek SMS ile hayat kurtulacak

Yazicioglu için yeni komisyon kuruluyor

BBP Bakan Yildirim´i makmeye verecek