Elmali Köyü

Anasayfa Muhsin YaziciogluElmali Köyü Tarih Aileler Resimler Videolar DuyurularCanli SohbetZiyaretci Defteri Köse Yazilari Kültür Sanat Türkülerimiz Sivas Sofrasi BaglantilarIletisim

 

     Yazicioglu´nun evrak cantasi sir soldu                                                                                                                                                       10 Ocak 2010    

     BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu kazası ile ilgili rapor tamamlandı. Olayın kaza olduğunun kesin olarak ifade edildiği raporun en dikkat              çeken noktası ise Yazıcıoğlu'nun devamlı taşıdığı ve o gün de yanında olan evrak çantası...

     Raporda olayın kaza olduğu kesinlik kazanırken ‘Kol düğmesi bulunmasına rağmen evrak çantası bulunamadı’ denildi.

     Meclis’te Muhsin Yazıcıoğlu kazasını araştırmak üzere kurulan komisyon, taslak raporunu tamamladı. Raporda, helikopteri Awacs uçaklarının                                düşürdüğüne ilişkin şüphe radar görüntüleri de araştırıldı. Ancak görüntülerde bu yönde bir kanıta rastlanamadı. Yine Yazıcıoğlu’nun kaybolan                              çantasını da bulamayan komisyon, “Yarım paket sigara, kol düğmesi var ama çanta sır” diye rapora yazdı. Rapordaki bazı tespitler şunlar:

     PİLOTUN LİSANSI 1 AY SONRA DOLACAKTI :                                                                                                                                                                                               Raporda, kaza 25 Mart 2009’da meydana gelmesine karşın, pilot Kaya İstektepe’nin helikopter lisansı Bell 206L-4 tipinde, 30 Nisan 2009’a kadar                      geçerli olduğu belirtildi.

     KONTROL KAYITLARI YOK:                                                                                                                                                                             Raporda, Kaza Kırım Raporu’na göre hava aracının uçuş öncesi kontrol kaydına rastlanılmayan 61 uçuşunun olduğu, hava aracı enkazında bulunan                    uçuş ve bakım kayıt defter sayfasına bunların yazıldığı belirtildi.

     İSMAİL GÜNEŞ’İ ARAMAYAN KALMADI:                                                                                                                                                                                                         Raporda kaza sonra gazeteci İsmail Güneş’in telefonunun 112 acil servis haricinde çeşitli kişi ve kurumlar tarafından 18 kez arandığı tespitine yer                        verildi.

     YARIM PAKET SİGARA VAR, AMA  ÇANTASI KAYIP:                                                                                                                                       Raporda, Gülefer Yazıcıoğlu’nun söylediği eşine ait çantanın bulunamadığı, komisyona verilen ifadeler doğrultusunda da kol düğmesi, yarım sigara                    paketi, laptop çantası gibi eşyalar olmasına karşın, çantanın olmadığı bilgisine yer verildi.

     Nevin Bilgin´in Haberi                                                                                                                                                                                                                                                           

                                      Yazicioglu ile ilgili Haberler

BBP´ye göre Yazicioglu kazasinin
raporlari uydurma
 

Yazicioglu´nun Mahmut Hoca´ya vasiyeti   
      
Yazicioglu´nun son kanun teklifi mecliste

Yazicioglu´nun evrak cantasi "sir" oldu

Yazicioglu´nun kanun teklifi alt komisyonda

Yazicioglu kazasina CHP´nin raporu

BBP Helikopter kazasini yargiya tasiyor
                                                                       Artik tek SMS ile hayat kurtulacak

Yazicioglu için yeni komisyon kuruluyor

BBP Bakan Yildirim´i makmeye verecek