Elmali Köyü

Anasayfa Muhsin YaziciogluElmali Köyü Tarih Aileler Resimler Videolar DuyurularCanli SohbetZiyaretci Defteri Köse Yazilari Kültür Sanat Türkülerimiz Sivas Sofrasi BaglantilarIletisim

 

     Yazicioglu´nun son kanun teklifi mecliste                                                                                                                                                   10 Ocak 2010    

     Helikopter kazasında hayatını kaybeden eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun meclis başkanlığına sunduğu kanun                      teklifi TBMM İçişleri Komisyonunda görüşülecek.

     Helikopter kazasında hayatını kaybeden eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, 18 Şubat 2009'da Meclis Başkanlığına sunduğu, özel                         güvenlik hizmetleri ile ilgili kanun teklifi, 13 Ocak Çarşamba günü TBMM İçişleri Komisyonunda görüşülecek.

     Yazıcıoğlu'nun, ''Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun, 11. ve 14. Maddesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi''ne göre,  özel güvenlik                   görevlisi olarak istihdam edilecekler ile özel güvenlik şirketlerinde ve özel güvenlik eğitimi verecek kurumlarda yönetici olarak  çalışacaklar hakkında                    valilikçe güvenlik soruşturması yapılacak. Soruşturma sonucu olumlu olanlara, özel güvenlik temel eğitimini başarıyla bitirmiş olmak şartıyla, valilikçe                 çalışma izni verilecek. Böylece 5 yılda bir, yeniden eğitim ve çalışma ruhsatı alma zorunluluğu kaldırılmış olacak.

     Teklif ile ayrıca, özel güvenlik görevlilerinin, her 5 yılda bir yeniden eğitim ve çalışma ruhsatı alma zorunluluğu da kaldırılıyor. Böylece özel güvenlik           görevlilerinin masrafsız ve süresiz kolay çalışması amaçlanıyor.

     Teklifin gerekçesinde, çalışma izninin, ''özel güvenlik eğitimini başarıyla bitirmiş olmak şartıyla, valilikçe 5 yıl süreyle'' verildiği belirtilerek, mevcut                         kanunda özel güvenlik görevlilerinin, 5 yılda bir, yeniden eğitim ve çalışma ruhsatı alma zorunluluğuyla karşı karşıya bırakıldığı ifade edildi.

     Bu durumda özel güvenlik görevlilerinin, her 5 yılda bir çalışma ruhsatı almak için artan miktarlarda, hem harç hem de kurs ücreti ödemek zorunda                      bırakıldığı kaydedildi.

     Gerekçede, Kanunun, özel güvenlikle ilgili yüksek eğitim görmüş kişilere bile 5 yıl sonra tekrar eğitim verilmesini öngörmesinin, izah edilemez bir                     çelişki olduğu da vurgulandı.

    

                                      Yazicioglu ile ilgili Haberler

BBP´ye göre Yazicioglu kazasinin
raporlari uydurma
 

Yazicioglu´nun Mahmut Hoca´ya vasiyeti   
      
Yazicioglu´nun son kanun teklifi mecliste

Yazicioglu´nun evrak cantasi "sir" oldu

Yazicioglu´nun kanun teklifi alt komisyonda

Yazicioglu kazasina CHP´nin raporu

BBP Helikopter kazasini yargiya tasiyor
                                                                       Artik tek SMS ile hayat kurtulacak

Yazicioglu için yeni komisyon kuruluyor

BBP Bakan Yildirim´i makmeye verecek